Japonsko

Japonsko je fascinující země. Harmonicky se tu snoubí zdánlivě nemožné: tradiční život v pro nás trochu tajuplném japonském prostředí s moderním globalizovaným světem plným spěchu a nejnovějších technologií. A toto snoubení cítíte v Japonsku na každém kroku. Lidé jsou tradičně uctiví a ohleduplní, váží si svého životního prostředí a rádi se obklopují krásou i klidem zahrad, kde relaxují. Zároveň jejich zemi křižují nejmodernější vlaky svištící tryskovou rychlostí a města plní hektické davy spěchajících lidí. Ovšem vše je tu vyvážené a fungující. Snad proto cestování Japonskem přináší takové potěšení.

Pagoda Chureito

Pagoda Chureito a Mt. Fuji

Hora Fudži, japonsky Fudžisan, je s výškou 3.776m zdaleka nejvyšší horou Japonska. Je to nádherný a symetrický stratovulkán. Je považována za spící sopku, naposledy se probrala na začátku 18. století. Pro Japonce má hora nemírně posvátný význam, ročně na její vrchol vystoupí přes 200.000 poutníků!

Že na fotce žádná hora Fuji není? Ale je tam, schovaná v hromadě mraků na obzoru. Já totiž dorazil k hoře Fudži jen pár hodin před příchodem tajfunu. Po nebi se honily divné mraky a všechno mělo takovou zvláštní atmosféru. Došel jsem tedy k pagodě Chureito, od které je na Fudži snad nejznámější pohled. Díky počasí tu vůbec nikdo nebyl, všichni utekli před tajfunem. A já si tu focení moc užil.
A nakonec jsem k pagodě utíkal ještě jednou – druhý den hned po té, co tajfun přešel. Opět tam ještě nikdo nebyl! Zato nebe už bylo bez mráčku a hora jako vyleštěná. Promítám to v mojí diashow :)

..pokračování zanedlouho :)