O čem jsou cestovatelská diashow Martina Loewa

Dobrodružné a zábavné příběhy z cest, spousta zajímavostí a pozoruhodných postřehů. Nejmodernější multimediální projekce, živé vyprávění cestovatele, opravdová atmosféra dálek.


 • IslandIsland – „Ostrov sopek a vodopádů“ – Zasněžené hory, lávové jeskyně, mohutné vodopády i termální prameny. Strmé útesy s dalekými výhledy i pláže s černým vulkanickým pískem. Aktivní sopka se žhavou tekoucí lávou!
 • GrónskoGrónsko – „Ostrov hor a ledu“ – Úchvatně divoká a liduprázdná krajina východního Grónska. Skály, fjordy, ledovce, velryby i obří plující ledové kry. Barevné vesničky Inuitů, kde polární lišky dávají dobrou noc. Jaké to je, prožít týden se stanem v arktické krajině, kam nevedou žádné cesty?
 • Americký severozápadAmerický severozápad – stát Washington. Z velkoměsta Seattle přes deštné pralesy NP Olympic k zasněženým štítům severního Kaskádového pohoří i ke kaňonům mohutných řek v suchém vnitrozemí. Monumentální sopky St. Helens, Rainier i Baker.
  Bonus: Jak se cestuje s dvouletým klukem?
 • Maroko - foto cestopisMaroko – lidé a města arabského západu, bájný Atlas, nedozírná Sahara. Pohádkově pestrý kaleidoskop obrázků z ulic, trhů, hradů, vesniček a hor, pouští i palmových oáz.
  Další fotky z Maroka najdete ve fotobance.
 • Japonsko- foto cestopisJaponsko – „Země vycházejícího slunce“ – pulzující velkoměsta i supermoderní šinkanzeny. Posvátný klid japonských zahrad i chrámy, kde se čas zastavil již před staletími. Pohoda odpočinku v horských termálních lázních.
 • Martin LoewLetem světem – co jste ještě neviděli a jindy neuvidíte. Nejkrásnější a nejzajímavější místa světa, která se však do žádné z mých předchozích diashow nedostala. Dramatická krajina souostroví Lofoty za polárním kruhem, mystické Solovecké ostrovy na severu Ruska, velkoměsto Moskva, tropicky barevný ostrov Mauricius nebo prázdninově pohádková nálada řeckého ostrova Santorini s kaskádami bílých domků na útesech vysoko nad mořem. Tolik míst za jediný večer už jindy neuvidíte :)
 • Dubaj - foto cestopisDubaj – „Zázrak v poušti“ – Hypermoderní až megalomanské velkoměsto je jako oslňující zjevení v poušti na břehu smaragdového moře. Bohatství a luxus tu rámují rušné ulice a skleněné mrakodrapy, ale v jejich stínu objevíme i autentické trhy exotického zboží či letité dřevné bárky arabských obchodíků.
 • Kalifornie - foto cestopisKalifornie – Národní parky i velkoměsta „Zlatého státu“ USA. Z Hollywoodu do pouští Joshua Tree s roztodivnými kaktusy i do hor Sierra Nevady k obrovitým sekvojím. Ze San Franciska do Yosemitského parku, k mohutným vodopádům a impozantním žulovým masivům.
  Další fotky z Kalifornie najdete ve fotobance.
 • Anglie - foto cestopisAnglie  a Wales – Od bílých útesů Doveru až na samý sever. Historická města, vznešené katedrály i nádherná příroda v horách Snowdonie a Lake District.
  Další fotky z Anglie najdete ve fotobance.
 • Mongolsko - foto cestopisMongolsko – „Země Čingischána“ – z Ulanbátaru za písečnými dunami a velbloudy do pouště Gobi. Nedozírné pláně, kočovníci, stáda a jurty. Lidé a jejich zvyky, aneb kam civilizace ještě nedorazila.
  Další fotky z Mongolska najdete ve fotobance.
 • Foto cestopis OregonZápad USA – Oregon – Jarní cesta od pobřeží Pacifiku k nejvyšším vrcholům zasněženého Kaskádového pohoří. Od Kráterového jezera k velké řece Columbia. Vysoké sopky, malebné vodopády, hluboké lesy, zrcadlová jezera a dobré pivo.
 • Petrohrad - foto cestopisPetrohrad – „Benátky severu“ – skvost na řece Něvě. Carské paláce a pravoslavné chrámy, ale také vojenský přístav Kronštadt. Výlety na Ladožské a Oněžské jezero a jejich ostrovy Kiži a Valaam s kláštery a lidovou dřevěnou architekturou.
  Další fotky z Petrohradu najdete ve fotobance.
 • Srí Lanka - foto cestopisSrí Lanka – ostrov čaje a slonů. Okružní cesta po tropickém Cejlonu: Z Colomba na sever do historických měst a k tajemné skále Sigiriya. Sklizeň legendárního cejlonského čaje ve vysokohorských čajových zahradách. Úchvatné výhledy, buddhistické kláštery, barevné trhy, rušné ulice i divoká příroda národních parků.
 • Madagaskar - foto cestopisMadagaskar – Ostrov skotačivých lemurů, záhadných chameleonů a věkovitých baobabů. Dobrodružné putování přes hory, řeky, pralesy i savany: domorodé vesnice, zvědavé a veselé děti, strašidelná skalní města i pohádkově romantické pláže s palmami.
  Další fotky z Madagaskaru najdete ve fotobance.
 • Aljaška - foto cestopisAljaška – „Divočina zlatého severu“ – Vlakem, lodí, na kajaku i letadlem k Mt. McKinley, nejvyšší hoře Severní Ameriky. Po stopách zlatokopů k Yukonu na legendární Klondike. Medvědi, sobi, vlci, komáři…
  Další fotky z Aljašky najdete ve fotobance.
 • BajkalBajkal – „Modrá perla Sibiře“, přírodní unikát chráněný UNESCO – Irkutsk, ostrov Olchon, plavba přes nejhlubší jezero světa, buddhistický klášter u burjatského Ulan Ude. Hory, tajga, útesy, ryby.
  Fotky Bajkalu najdete ve fotobance.
 • Švýcarsko - foto cestopisŠvýcarsko – velká cesta srdcem Alp: To nejlepší ze země, kde jsou hory doma a vlaky jezdí na minutu přesně. Alpské štíty, ledovce i rozkvetlé louky s dřevěnými salašemi. Výtečné sýry, neodolatelná čokoláda a lahodné víno, ale také mohutné hrady, průzračná jezera či malebná města.
  Další fotky ze Švýcarska najdete ve fotobance.
 • Diashow KubaKuba – ostrov na rozcestí dějin. Barvy i šeď. Radosti i starosti. Lesk i bída. Staré bouráky, tlusté doutníky, žhavé rytmy, krásné Kubánky, prázdné obchody. Realita pozdního socialismu na cestě z východu na západ.
  Bonus: Oslavy Silvestra na ostrově svobody.
 • Altaj - foto cestopisAltaj – „Velehory v srdci Sibiře“ – Podél divokých řek do nitra velehor. Hluboké kaňony, horská tajga, modrá jezera, ale i barevná poušť u mongolských hranic či mocné vysokohorské ledovce. Dávné civilizace i život dnešních lidí. A navíc: úplné zatmění slunce!
  Další fotky z Altaje najdete ve fotobance.
 • Irsko - foto cestopisIrsko – Země tajemných klášterů a hradů, zelených pastvin a divokých mořských útesů, s dobrými lidmi a všude znějící hudbou. K tomu dávné keltské kříže a ještě starší megalitické hrobky. Irsko, jak jej (asi) neznáte – krásné počasí, daleké výhledy, hory, moře s ostrovy a vysokými útesy.
  Další fotky z Irska najdete ve fotobance.
  Hledáte-li všeobecné a podrobné informace o Irsku, podívejte se na můj informační web.
 • Patagonie - foto cestopisPatagonie – „Na konci světa“ – Jihoamerickými Andami až do Ohňové země. Neprostupné pralesy, hluboké fjordy, obrovské ledovce i blankytná jezera. Nejkrásnější národní parky Jižní Ameriky – skalní věže v Torres del Paine i monumentální hora Fitz Roy. A tučňáci také!
  Další obrázky z Patagonie najdete ve fotobance.
 • Island - foto cestopisIsland 2010 – „Horká země s ledovou tváří“ – Přes pustá lávová pole, sopky a krátery k barevným termálním pramenům, duhovým horám a mocným ledovcům. Strašidelné gejzíry, tajemné jeskyně, hřmící vodopády i roztomilí papuchalci.
  Další fotky z Islandu najdete ve fotobance.
 • KamčatkaKamčatka – poloostrov sopek. Dalekým, divokým a tajemným krajem tajgy, tundry a špičatých vulkánů. Přes bizarní lávová pole do sopečných kráterů s barevnými jezírky, sirnými nánosy i dýmajícími gejzíry.
 • Madeira - diashowMadeira – Ostrov květin, dobrého vína a fantastických vyhlídek. Strmé horské srázy porostlé bujnou džunglí jsou protkány úzkými stezkami vodních stružek. Na vrcholcích hor fičí ledová mlha, zatímco na pobřeží se slaví květinový festival.
 • Slovensko - foto cestopisSlovensko – „Zemí našich nejbližších sousedů“ – Od Bratislavy po Bardejov, od Slovenského krasu po Vysoké Tatry. Historická města, majestátní hrady i lidová architektura, krápníkové jeskyně Slovenského krasu i divoké soutěsky Slovenského ráje.
  Další fotky ze Slovenska najdete ve fotobance.
 • Havaj - foto cestopisHavaj – „Peklo i ráj uprostřed Tichého oceánu“ – Palmové pláže a azurové moře, ale také hory, tropické pralesy a aktivní sopky. Z Honolulu kolem Oahu, dále na ostrov Hawaii za nejčinnější sopkou světa i na „nejvyšší“ horu na Zemi a nakonec na poklidný Kauai k nejdeštivějšímu místu planety.
  Další fotky z Havaje najdete ve fotobance.
 • Skotsko - foto cestopisDivoká krása přírody severního Skotska – Highlands, Isle of Skye, Orkney Islands. Příroda, památky, whisky i tradiční „Highland Games“. Zážitky z divoké, pusté a krásné země Keltů.
 • Turecko - foto cestopisTurecko – z tisíce a jedné noci. Z historického Istanbulu přes pohádkovou krajinu Kapadokie až na mýtickou horu Nemrut Dag a zpátky. Biblické město Efes.
 • Krym – „Ruská riviéra“ – skalní města, jeskyně i strmé hory tyčící se nad malebným černomořským pobřežím. Luxusní paláce z dob carského Ruska v kontrastu s pionýrským táborem Artěk. A jako bonus – Oděsa.
  Fotky z Krymu najdete ve fotobance.
 • Zakarpatská Ukrajina – „Krajem Nikoly Šuhaje“ – putování přes hory a zapadlé karpatské vísky, stráněmi posetými voňavými kupkami sena. Život jako před sto lety… A Kyjev.
  Vybrané obrázky ze Zakarpatské Ukrajiny najdete ve fotobance, stejně jako obrázky z Kyjeva.
 • Thajsko – budhistické chrámy, zalesněné hory monzunového pásma i tropický prales a množství pustých mořských ostrůvků.
 • Kréta pohledem nikoliv z pláže – ostrov z dlouhou a významnou historií, svéráznými lidmi, ale také s vysokými horami a hlubokými soutěskami.
 • Sibiř – Největší vlakový výlet světa (a také nejdelší promítání :). Z Moskvy k jezeru Bajkal a dále po neuvěřitelné Bajkalsko-amurské magistrále napříč Sibiří až na dálný východ. Divoké pohoří Kodar, jež krom úchvatné a čisté přírody ukrývá i tajemství stalinských Gulagů. Ussurijskou tajgou do Vladivostoku.
  Fotky ze Sibiře najdete ve fotobance. Více o cestování po Transsibiřské magistrále se dočtete v mém článku na serveru iDnes.
 • Ekvádor - foto cestopisEkvádor I. – „V horách na rovníku“ – Až na vrcholky And k nejvyšší činné sopce světa – Cotopaxi (5.897 m). Treking ve velehorách na obou polokoulích, indiánské Otavalo i koloniální Quito.
  Další fotky z Ekvádoru najdete ve fotobance.
 • Ekvádor II. – „Tropický svět v džunglích“ – Do mangrovníkových porostů na pobřeží Tichého oceánu, v dřevěném člunu do civilizací zapomenutého světa v džungli na řece Caypas, přes Andy do amazonského deštného pralesa.
 • Fotobanka - obrázky z PeruPeru – „Po stopách velkolepé říše Inků“ – ostrovy Ballestas s tisíci lachtany, od pobřežní pouště k jezeru Titicaca, údolím Urubamby až na Machu Picchu (viz můj článek na iDnes).
  Fotky z Peru najdete v mojí fotobance.
 • Bolívie – „Drsné Altiplano“ – od posvátného jezera Titicaca až k majestátnímu vulkánu Licancábur, jež přehlíží různobarevná zamrzající jezera vysoko v horách na chilských hranicích.
  Fotky z Bolívie, které v pořadu promítám, najdete ve fotobance.

Všechny pořady jsou postaveny na velkoplošné digitální projekci fotografií doprovázené živým komentářem. Formou cestopisu nahlédneme zlehka do historie, seznámíme se s přírodními krásami země, s historickými památkami i životem místních obyvatel. Nechybí samozřejmě ani praktické informace o cestování.

K vytvoření té správné atmosféry vždy doprovázím promítání hudbou dovezenou přímo z každé země. Moje promítání nejsou vůbec suchými naučnými přednáškami. Naopak! Dozvíte se spoustu zajímavých informací, ale zároveň se dobře pobavíte nad veselými zážitky z cest, o které se bohatě rozděluji.

Krátké video ukázky z nejnovějších diashow si můžete pustit na Youtube.

Délka mých celovečerních pořadů bývá něco přes 2h, včetně krátké přestávky, kterou pravidelně dělávám. Cena vstupného na jednotlivých místech se poněkud liší a na požádání vám ji sdělí pořadatelé v místě konání.

Hezkou představu o zvukovém doprovodu mých pořadů si uděláte na stránce „hudba mp3 ke stažení zdarma„.
Něco o mně se dočtete na stránce o mně :)